top of page

Pobierowo 2019 "Marks i późny kapitalizm"

Tradycyjnie ekipa teoretyków polityki z naszej Katedry wzięła aktywny udział w dniach 16 -21 września 2019 w ósmej już edycji ogólnopolskiej konferencji interdyscyplinarnej organizowanej w Pobierowie przez środowisko filozoficzne Uniwersytetu Szczecińskiego na czele z prof. Jerzym Kochanem. Stawilismy sie w składzie: prof. Mirosław Karwat, prof. Tadeusz Klementewicz, dr hab. Filip Pierzchalski i doc. dr Bohdan Kaczmarek. Wygłosiliśmy referaty pod wspólnym tytułem "Reformy nauki i szkolnictwa wyższego jako mechanizm reprodukcji hegemonii kulturowej i przemocy symbolicznej" w ramach panelu, którego byliśmy gospodarzami. Po referatach, jak łatwo się domyślić, miał miejsce ożywiona dyskusja z niestety niezbyt pocieszającymi wnioskami. Dominowało zatroskanie destrukcją Akademii dokonującą się pod hasłami proefektywnościowych reform w rzeczywistości prowadzących do biurokratyczno - politycznej kontroli nad Uniwersytetem i jego dalszej komercjalizacji i urynkowienia.

Prof. Mirosław Karwat prowadził także wieczór poświęcony książce dr Sławomira Czapnika "Mówią jak jest. Marksiści objaśniają świat".

Program konferencji można zobaczyć na http://www.nowakrytyka.pl/pl/Karol_Marks_i_jego_czytelnicy

90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Tadeusz Klementewicz - Publicystyka i felietony

Zachęcamy do lektury tekstów prof. Tadeusza Klementewicza publikowanych na - stronie internetowej "Trybuny". Można je znaleźć pod linkiem https://trybuna.info/author/tadeusz-klementewicz/ - stronie in

Comments


bottom of page