top of page

Doroczny zjazd uniwersyteckich zakładów i katedr teorii polityki w Opolu

W dniach 25-26 kwietnia 2024 grupa pracowników Katedry Teorii Polityki i Myśli Politycznej WNPiSM – Mirosław Karwat, Tadeusz Klementewicz, Filip Pierzchalski, Marcin Tobiasz, Jacek Ziółkowski – wzięła udział w dorocznym zjeździe uniwersyteckich zakładów i katedr teorii polityki, połączonym z konferencją naukową nt. Teoria polityki wobec współczesnych zmian społeczno-politycznych. Gospodarzami zjazdu i konferencji byli nasi koledzy - teoretycy polityki z Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego.

W panelu III Demokracja wobec współczesnych zmian społeczno-politycznych wygłosiliśmy referaty: 

* prof. dr hab. Mirosław Karwat (UW) - Populizm jako... probierz demokratyzmu ładu politycznego

* dr hab. Filip Pierzchalski (UW) - Doświadczenie etyczne i praktyki oporu we współczesnej demokracji

W panelu IV: Dydaktyka wobec zmiany i zmiany w dydaktyce w zakresie teorii polityki  moderatorami i animatorami ożywionej dyskusji byli dr hab. Jacek Ziółkowski i dr Marcin Tobiasz.

Na zdjęciach przedstawiamy świadectwa „badań terenowych”. Na drugim zdjęciu nasz sojusznik z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr hab. Piotr Łukomski.

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Nauka i szkolnictwo wyższe po Czarnku - debata ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego, Szkolnictwa Wyższego i Nauki 10 stycznia 2024 zorganizowały debatę pt "Nauka i szkolnictwo wyższe po Czarnku". W debacie wziął udział m.in Minister Nauki i Szkolnictw

Tadeusz Klementewicz - Publicystyka i felietony

Zachęcamy do lektury tekstów prof. Tadeusza Klementewicza publikowanych na - stronie internetowej "Trybuny". Można je znaleźć pod linkiem https://trybuna.info/author/tadeusz-klementewicz/ - stronie in

Comments


bottom of page